گردشگری هوشمند

گردشگری هوشمند

گردشگری هوشمند

گردشگری هوشمند در کشورمان به طور فزاینده ای محبوب شده است. انواع مختلف رویدادها و فعالیت ها به عنوان جهانگردی هوشمند طبقه بندی شده اند که منجر به سواستفاده از این اصطلاح می شود. پس گردشگری هوشمند چیست و چگونه می توان آن را تعریف کرد؟ اگرچه محققان این اصطلاح را تعریف کرده اند، اما در مورد تفسیری که به صورت گسترده پذیرفته شده باشد اتفاق نظر وجود نداشته است. تعریفی که در این مطالعه ارائه شده است، بر گردشگری هوشمند به عنوان یک سیستم پشتیبانی گردشگر فردی در چارچوب خدمات اطلاعاتی و یک فناوری همه جانبه تأکید دارد.

گردشگری هوشمند چیست ؟

گردشگری هوشمند با توجه به قابلیت های تکنولوژیکی یک منطقه خاص، تعریف می شود. بسیاری از مقاصد که اکنون در حال مدرن شدن هستند از فناوری هوشمند در عملیات خود استفاده می کنند. این استفاده ها از روشهای پرداخت تا فعالیتهای تعاملی می باشند. هدف نهایی گردشگری هوشمند، بهبود کارایی مدیریت منابع، به حداکثر رساندن رقابت و افزایش پایداری از طریق استفاده از نوآوری ها و روش های فناور است.

گردشگری هوشمند در ایران

گردشگری و توریسم مشخصا از حوزه هایی هستند که پتانسیل بالایی جهت پیشرفت در کشورمان را دارند. گردشگری دیجیتال بی شک می تواند باعث افزایش توانگری این شاخه و پبشبرد هرچه بیشتر این حوزه در ایران باشد. دیجیتالیزه کردن گردشگری در کشور به نظر با سرعت بالایی در حال گسترش است و این می تواند نویدبخش آینده ای مملو از فرصت های طلایی برای دست اندرکاران صنعت توریسم و گردشگری باشد.

و ادامه ی محتوا و ….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مطالب ASM

فهرست