خرده فروشی هوشمند

خرده فروشی هوشمند یک اصطلاح است که برای توصیف مجموعه ای از فن آوری های هوشمند طراحی شده است که به مشتریان کمک می کند تجربه خریداری سریع تر، ایمن تر و دقیق تر را داشته باشد.

دنیایی که تقریبا همه از آن در حال استفاده هستند یعنی تلفن هوشمند انقلاب را در خرده فروشی فعال کرده است. می توان به فروشگاه آنلاین  اشاره کرد که به عنوان یک کاتالوگ و دایرکتوری برای فروشگاه های واقعی، در حال حاضر به طور فزاینده ای به عنوان یک وسیله مستقیم پرداخت برای کالاها و خدمات است.

اینترنت اشیا

همه چیز در اطراف ما در حال ارتباط پیدا کردن به تکنولوژی است. سنسورها را می توان به تقریبا هر چیزی قرار داد و می تواند هر تعداد دستگاه را با هم در برخی از روش های بسیار قدرتمند و نوآورانه مرتبط کند. به عنوان مثال:

خرده فروشی هوشمند چیزی است که جهان در حال آگاهی پیداکردن  از آن است. بازاریابی تلفن همراه در فروشگاه به طور فزاینده ای پیچیده تر شده و بیشتر توسط خرده فروشان در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

اساسا،خرده فروشی هوشمند دارای چهار عنصر است: تجارت الکترونیک، Beaconها، گوشی های هوشمند و (POS).

 

نگاهی دقیق تر به این چهار عنصر اصلی:

تجارت الکترونیک

داشتن یک مغازه دربهترین نقطه شهر کافی نیست شما باید به صورت آنلاین نیز باشید.  بهتر است شرحی برای ایجاد فروشگاه آنلاین داشته باشید. Spree Commerce یک پلت فرم تجارت الکترونیک مبتنی بر Ruby on Rails مبتنی بر باز است که به شما امکان می دهد که فروشگاه الکترونیکی را سریع و کارآمد و به شرایط مورد نیاز خود سفارشی کنید. در حقیقت شما می توانید ساختمان خود را به زودی شروع کنید.

در هر صورت، هنگامی که در مورد ایجاد یک تجربه خرده فروشی هوشمند برای مشتریان خود فکر می کنید، آن را در فروشگاه آنلاین خود قرار دهید که در آن شما محصولات خود را در تمام جلوه های خود به نمایش می گذارید.

توصیف کامل محصول، تعداد زیادی تصاویر با محصولات مورد استفاده در زمینه. اینجا جایی است که مشتریان شما هنگامی که به فروشگاه شما می آیند هدایت می شوند و از قفسه های شما بازدید می کنند.

Beacons

Beacons دستگاه های هوشمند فناوری هوشمند است که می تواند به هر چیزی در هر نقطه متصل شود. هنگامی که یک مشتری در نزدیکی آنها قرار می گیرد، آنها سیگنال های رادیویی کوچک را پخش می کنند که گوشی هوشمند کاربر می تواند دریافت و تفسیر کند.

مثلا اگر شما دوربین های دیجیتال را در یکی از قفسه های خود قرار دادید، می توانید یک Beacon را در زیر قرار دهید و هنگامی که یک مشتری در نزدیکی می آید، اعلان به طور خودکار به گوشی هوشمند آن فرد ارسال می شود. در صورت کلیک، کاربر به سمت فروشگاه آنلاین خود هدایت می شود که در آن مشخصات محصول، تصاویر و قیمت گذاری همه می توانند نمایش داده شوند.

موضوع مهم در مورد Beacons این است که آنها در حالی که در فروشگاه شما هستند ارزش بیشتری برای خریداران فراهم می کنند. نظرسنجی اخیر توسط گوگل نشان داد که بیش از ۶۶ درصد از کاربران گوشی های هوشمند از گوشی های خود استفاده می کنند تا به خرید آنها در زمان خرید در فروشگاه های فیزیکی، کمک کند.

Beacons مانند نشانه های دیجیتال عمل می کنند و قدرت آنها در این است که آنها می توانند پیام درست را در زمان مناسب در جای مناسب برای فرد مناسب ارسال کنند. آنها نوآوری های واقعی برای تجربه خرده فروشی و چیزی است که هر خرده فروش هوشمند باید در انبار خود داشته باشد.

برنامه و گوشی هوشمند

برای کار Beacons، خرده فروش هوشمند به حداقل یکی، اگر نه مجموعه ای از برنامه های هوشمند نیاز است که مصرف کنندگان می توانند بر روی گوشی های هوشمند خود دانلود کنند.

اینها در حال حاضر به طور موفقیت آمیز توسط خرده فروشان پیشگام مانند Timberland، Alex و Ani و کنت کول استفاده می شود. هنگامی که مشتریان به این فروشگاه ها می روند،beacon ها بلافاصله  آگاه میشوند.

خرده فروشی هوشمند همه چیز در مورد دستگاه های هوشمند و فن آوری های هوشمند است.  با اتصال گوشی های هوشمند به beaconها در فروشگاه در کل تجربه خرید برای مشتریان شما می تواند به طور ناگهانی منجر به چیزی واقعا حساس، هوشمند، و بسیار جذاب شود.

نقطه فروش هوشمند

نقطه فروش (point of sale (POS) به مشتریان اجازه می دهد تا به سرعت کالاهای خود را  ایمن و هوشمندانه پرداخت کنند.

در این زمینه اپل پرداخت بزرگترین است که در اوایل سال جاری عرضه شد. با استفاده از آی فون خود یا ساعت اپل ، مشتریان در حال حاضر توانایی پرداخت برای خرید خود را با ارائه دستگاه خود را در فروشگاه  دارند.

با POS، صف در فروشگاه فیزیکی تبدیل به یک چیز از گذشته خواهد شد.

یکی از زیبایی های اجرای چنین سیستمی در کسب و کار شما این است که شما همچنین می توانید از POS دستگاه های تلفن همراه برای فروش محصولات خارج از چهار دیوار از فروشگاه واقعی خود استفاده کنید.

به علاه می توان گفت خرده فروشی هوشمند این است که می توان آن را در هر کجا انجام داد. مشتریان گوشی های هوشمند خود را به هر کجا که می روند، حمل می کنند، بنابراین انتهای فناوری هوشمند را باید برای آنها فراهم کرد،و به معنای واقعی کلمه هیچ محدودیتی برای تجربه خرده فروشی هوشمند نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مطالب ASM

فهرست