۵ شهر دوستدار طبیعت در جهان

۵ شهر دوستدار طبیعت در جهان

شهرهای سبز مدلی از یک نوع سیستم نوین اداره‌ی شهری است که در کشورهای پیشرفته جهان درحال انجام است تا انسان بتواند در شهری سالم، با هوای پاک و در آرامش زندگی کند. باما در کجارو همراه باشید تا باهم نحوه دست یافتن به چنین شهری را برسی کنیم.

هرروزه به تعداد انسان‌های نگران کره‌ی زمین افزوده می‌شود. نگرانی که بیهوده و بی‌دلیل هم نیست. با پیشرفت فنّاوری و اقتصاد، متأسفانه زمین دوست‌داشتنی ‌ما رو به نابودی است و اگر فکری به حال آن نکنیم، خیلی زود باید سیاره‌ی دیگری را برای زندگی پیدا کنیم.

اما نگرانی تنها برای کره‌ی زمین کافی نیست و باید وارد عمل شد. یکی از بهترین راه‌های نجات خانه‌ی مشترکمان استفاده از انرژی‌های سبز است که برخی از کشورها و شهرهای بزرگ دنیا در آن پیش‌قدم شده‌اند و به حدی پیش رفته‌اند که جز برترین‌ها در سطح جهان شده‌اند.

راه‌های ساده و کم‌هزینه‌ی دیگری هم وجود دارد که می‌تواند شهر ما را چه ازلحاظ مصرف انرژی و چه ازلحاظ ظاهر طبیعی آن، به معنای واقعی کلمه سبز کند. در ادامه می‌خواهیم با ۵ مورد از سبزترین شهرهای دنیا که تنها با انجام چند کار ساده توانسته‌اند در این گروه قرار بگیرند آشنا شوید.

شهرهای زیر می‌توانند مثال خوبی برای شهروندان تمام کره‌ی زمین در دوستی باطبیعت باشند.

.

Copenhagen

Copenhagen

Copenhagen turns out to be Europe’s greenest city. First of all, it is worth mentioning that Danish people has been called as the happiest nation in the world for many years. And when does a person feel the happiest? Then he is at peace with himself and the environment around him. Therefore, the capital of Denmark is definitely a good example how people can come to the peace with nature. The most popular way to travel in Copenhagen is by bicycle. Just by visiting this city you can easily see how many bicycles there is and how great the city’s infrastructure is created as well. That logically means that CO2 emission is minuscule, making a huge step forwards greener Earth. On the other hand, many buses in the Danish capital are electric, which emits zero exhaust fumes and many eco-stores selling ecological clothing and food.

Curitiba

کپنهاگ دانمارک

کپنهاگ اخیراً به‌عنوان سبزترین شهر اروپا نام‌گرفته است. جالب است بدانید که دانمارکی‌ها مدت‌ها است که شادترین مردم دنیا هستند و وقتی کسی شاد باشد با خود و اطرافش به صلح خواهد رسید. معمول‌ترین راه عبور و مرور در کپنهاگ دوچرخه‌سواری است و همین قضیه میزان انتشار CO۲ را به حداقل ممکن می‌رساند. از سوی دیگر بیشتر اتوبوس‌های این شهر برقی هستند و تعداد زیادی مغازه‌ی طبیعت دوست وجود دارد که پوشاک و خوراک‌های سازگار با طبیعت را بفروش می‌رسانند.

Singapore

کوریتیبا برزیل

شاید باورتان نشود اما کوریتیبای برزیل یکی از سبزترین شهرهای جهان و سبزترین شهر در آمریکای لاتین است. این شهر به اینکه ۷۰ درصد از زباله‌هایش را بازیافت می‌کند مفتخر و درواقع یکی از قدیمی‌ترین شهرهایی است که از دهه‌ی ۸۰ میلادی این کار را آغاز کرده است. کوریتیبا جایزه‌ی سبزترین شهر را با توسعه‌ی یکی از بزرگ‌ترین سیستم‌های نقلیه‌ی عمومی دریافت کرده است. مقامات این شهر هم با کاشتن درخت در طول تمام بزرگراه‌ها سعی در سبزتر کردن هر چه بیشتر کوریتیبا دارند.

San Francisco

سانفرانسیسکو آمریکا

دیدن نام سانفرانسیسکو در این فهرست چندان هم دور از انتظار نبود. این شهر یکی از ط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *