مدیریت هوشمند پارکینگ در ایتالیا – پروجا

Revolution Slider Error: Slider with alias not found.
Maybe you mean: ''

چالش :

شهر پروجا که مرکز اومبریا است، یکی از معروف ترین و تاریخی‏ ترین شهرهای ایتالیا به شمار آمده که بر اساس مطالعات انجام شده در سال‏ های اخیر، بیشترین تعداد توریست بین ‏المللی در ناحیه اومبریا با حدود 496 هزار توریست در سال 2016 را به خود اختصاص داده است.

همانند سایر شهرهای تاریخی و قدیمی، طراحی این شهر نیز بر اساس ترافیک سنگین انجام نشده است. محدودیت فضاهای پارک و حجم زیاد توریست مشکلات و چالش‏ هایی را برای ساکنین و توریست‏ ها ایجاد نموده است.

راهکار :

یک شرکت خصوصی مدیریت فضاهای پارک که 6 پارکینگ مسقف را مدیریت می‏ نماید، با ایجاد پارتنرشیپ با Worldsensing به نصب سنسورهای Fastprk در مرکز شهر پرداخته است. سنسورهای نصب شده به ارسال اطلاعات به کلود Fastprk از طریق 2 گیت وی نصب شده در محل پرداخته و این اطلاعات در ورودی مرکز شهر به نمایش درآمده ‏اند. با یکپارچه‏ سازی اطلاعات جمع ‏آوری شده از طریق سنسورها و همچنین سیستم‏ های به کارگیری شده در پارکینگ ‏های داخلی و نمایش آن‏ها در اپلیکیشن ‏های شهروند، و همچنین نمایش اطلاعات پر یا خالی بودن فضاهای پارک در پنل نمایشی مرکز شهر، وضعیت ترافیکی شهر بهبود قابل توجهی نموده است.

سنسورهای نصب شده در مرکز شهر، از فناوری LoRa استفاده کرده و دقتی بالای 95% را ارائه می‏دهند. این سنسورها بدون نیاز به هیچ رپیتری، قابلیت پوشش دهی تا 500 متر را دارا بوده و مناسب برای نصب در فضاهای بیرونی هستند. به علاوه قابلیت یکپارچه‏سازی با سایر سیستم‏های 3rd party از دیگر مزایای این سنسورها به شمار می‏آید.