سیستم های حمل و نقل هوشمند در کلمبیا – کاندینامارکا

Revolution Slider Error: Slider with alias not found.
Maybe you mean: ''

چالش :

شهر کاندیمارکا، با مساحت حدود 22 هزار کیلومتر مربع و با جمعیت حدود 3 میلیون نفر، در مرکز کلمبیا واقع شده و بر اساس سیاست‏ های دولت این کشور در حال تبدیل شدن به مرجعی برای مدیریت هوشمند حمل و نقل است. عدم وجود سیستم نظارتی جامع به منظور مانیتورینگ حوادث جاده ‏ای و همچنین بررسی تأثیرات حمل و نقل بر محیط زیست در منطقه‏ ای مهم و پرتردد در این شهر، به عنوان یکی از چالش‏ های حمل و نقل در این شهر مطرح شده و منجر به سرمایه گذاری در این حوزه شده است.

راهکار :

در این پروژه مسیری به طول 28 کیلومتر بین شهرداری های  Chia، Cota، Funza  و Mosquera با مجموعه ‏ای از سنسورهای پیشرفته و سیستم ‏های تکنولوژیکی متصل به پلتفرم موبیلیتی به منظور ارائه اطلاعات مرتبط با حمل و نقل مجهز شده است.

یکی از سیستم‏ های یکپارچه شده در این پروژه، راهکار Bitcarrier ارائه شده توسط Worldsensig بوده که به ثبت جابجایی‏ های وسایل نقلیه می‏پردازد. به علاوه توسط پلتفرم واحد موبیلیتی، امکان مانیتورینگ حوادث و میزان CO2 نیز در این شهر فراهم گردیده است.

با به کارگیری این راهکار، علاوه بر مدیریت حمل و نقل شهری توسط مدیران، این قابلیت برای شهروندان نیز فراهم شده است که برنامه‏ ریری سفرهای شهری خود را بر اساس حجم ترافیک انجام دهند و به علاوه به گزارش حوادث و یا درخواست کمک از طریق اپلیکیشن نیز بپردازند.