بزرگترین پروژه پارکینگ هوشمند در مترو لس آنجلس

چالش :

بر اساس مقالات منتشر شده در مجله LA Times، لس آنجلس در صدر شلوغ‏ ترین شهرهای جهان قرار دارد. همین مجله در مقاله‏ ای اظهار داشته است که نزدیک به دو سوم مسافران با بیان مشکلاتی همچون ناکارامدی و نامناسب بودن سرویس حمل و نقل ارائه شده و همچنین اتلاف زمان تا رسیدن به مقصد، از سفر با مترو منصرف شده ‏اند. به علاوه بر اساس مطالعات انجام شده در این شهر، 80% مسافران زمان بسیار زیادی را برای یافتن جای پارک صرف کرده و 30% از فضاهای پارک اشغال شده دائماً پر بوده و مربوط به کسانی است که با مترو سفر نمی ‏کنند.

بنابراین نیازمند به کارگیری راهکاری در جهت ایجاد فضاهای پارک بیشتر بدون اضافه نمودن مالیات به منظور ایجاد انگیزه برای مسافران هستند. در این راستا راهکارهای مختلفی مورد تست و ارزیابی قرار گرفته که متأثر از نویز الکترومغناطیس موجود در فضای مترو بوده‏ اند.

[/fusion_builder_column_inner][/fusion_builder_row_inner]

راهکار :

به منظور رفع مشکلات موجود و دستیابی به اطلاعات بلادرنگ و دقیق از فضاهای پارک موجود، با به کارگیری 20000 سنسور از راهکار پارکینگ هوشمند Worldsensing استفاده شده است. در این راهکار از سنسورهای مغناطیسی و همچنین سنسورهای هایبرید مغناطیسی- اینفرارد استفاده شده است. سنسورهایی که از هر دو تکنولوژی استفاده می ‏کنند با دقت بیشتر از 95% به تشخیص پر یا خالی بودن فضاهای پارک می‏ پردازند. با توجه پوشش دهی وسیع سنسورهای به کارگیری شده تا 500 متر، این تجهیزات کاملاٌ مناسب فضای بیرونی و بدون نیاز به رپیتر هستند. راهکار به کارگیری شده با استفاده از الگوریتم‏ های یادگیری پیشرفته قابلیت‏ های زیادی را ارائه نموده است.